Tërmet i fuqishëm 6.5 ballë në Kosta Rika

Një tërmet i fuqishëm ka goditur brigjet e Kosta Rikës mbrëmjen e së dielës. Sipas Institutit Sizmiologjik Amerikan, tërmeti ishte me magnitudë 6.5 dhe ra në një thellësi prej 10 kilometra.

Nga lëkundjet e forta sizmike nuk ka raportime për të lënduar.

Ndërkohë, në Jaco një ndërtesë u evakuua për shkak të dëmtimeve që pësoi. Kujtojmë se mbrëmë në ku#rin mes Irakut dhe Iranit ra një tërmet i fortë 7.3 ballë dhe deri tani numri i të vdekurve ka shkuar në mbi 300 viktima. /Syri.net/

Comments

comments