Tom Doshi largohet përfundimisht nga PS, në zgjedhje me një parti tjetër

Lawmaker Tom Doshi speaks to a Parliament’s commission discussing the prosecutors’ request to lift his immunity, Wednesday, March 25, 2015, after his claims Speaker Ilir Meta had been behind an assassination plot. Parliament on Thursday, March 26, 2015 voted in favor of the prosecutors’ call to arrest Doshi, expelled from the governing Socialists three weeks ago after the claims, and also for Christian Democrat Mark Frroku for false testimony in the case. (AP Photo/Hektor Pustina)

Deputeti i Shkodrës Tom Doshi, pas shkëputjes prej kohësh nga radhët e Partisë Socialiste, tashmë ndahet përfundimisht prej saj.

Në zgjedhjet e 18 qershorit ai do të kandidojë me një parti tjetër dhe konkretisht me Partinë Social Demokrate, të Skënder Gjinushin.

Ky pohim u bë nga kreu i PSD, i ftuar në emisionin “Opinion”, kur deklaroi se Doshi do të jetë në listat e PSD në Shkodër.

Tom Doshi u përjashtua nga radhët e Partisë Socialiste afro një vit më parë, pasi deklaroi se me urdhër të kryeparlamentarit Ilir Meta, ndaj tij po përgatitej një atentat.

 

 

 

Comments

comments