Turan largohet nga Barça

0
6
PAMPLONA, SPAIN - DECEMBER 10: Ardan Turan of FC Barcelona runs with the ball during the La Liga match between CA Osasuna and FC Barcelona at Sadar stadium on December 10, 2016 in Pamplona, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Pas ngushtimit të hapësirës për lojë dhe pakënaqësisë së vazhdueshme me pozitën në Camp Nou, turku ka vendosur të kthehet në vendlindje për ta vazhduar karrierën

Mesfushori turk, Arda Turan, është konfirmuar si përforcim i ri i klubit nga vendlindja e tij, Basaksehir.

Turan ka nënshkruar kontratë për dy vjet e gjysmë me klubin nga Stambolli.

Por, edhe pse në formë të huazimit, Basaksehir ka opsionin për blerjen e tij pas përfundimit të kësaj periudhe. /Klan Kosova/

Comments

comments