Turan largohet nga Barça

0

Pas ngushtimit të hapësirës për lojë dhe pakënaqësisë së vazhdueshme me pozitën në Camp Nou, turku ka vendosur të kthehet në vendlindje për ta vazhduar karrierën

Mesfushori turk, Arda Turan, është konfirmuar si përforcim i ri i klubit nga vendlindja e tij, Basaksehir.

Turan ka nënshkruar kontratë për dy vjet e gjysmë me klubin nga Stambolli.

Por, edhe pse në formë të huazimit, Basaksehir ka opsionin për blerjen e tij pas përfundimit të kësaj periudhe. /Klan Kosova/

Komentet

komentet