Vajza i shkruan poezi babait që u vra nga policia në Tetovë në vitin 2001 (Video)

https://www.youtube.com/watch?v=eWfSaU3F0o0

Familja Kovaçi nga lagjja Drenovece Tetovës nuk do ta harrojë kurrë 21 marsin e vitit 2001. Për një ditë, për një çast, nga policia maqedonase vriten babë e bir, Ramadan dhe Razim Koraçi, në afërsi të stadiumit të qytetit në Tetovë, para shumë kamerave televizive që ndiqnin zhvillimet e konfliktit ushtarak, transmeton lajmi.net Këto pamje më pas tronditën gjithë opinionin e brendshëm dhe atë të jashtëm. I ndjeri Ramadan Koraçi pas vetes la tre fëmijë, Tahiren, Elirën dhe Lulzimin. Kjo është poezia që Elira ia ka kushtuar babait të saj. /lajmi.net

Comments

comments