Мbi 80 tonë ujë nga helikopterët – vazhdon shuarja e zjarrit në rajonin e Velesit

ina-online
ina-online

23 Gusht, 2023

Njësitë e Aviacionit në MPB po veprojnë në zonën e malit Jakupica, afër fshatit Bogomillë të Velesit, ku janë shuar me sukses disa degë të zjarrit që shpërtheu sot, përcjell KlanM.

Zjarri, siç njoftojnë nga MPB, është ende aktiv, ndërsa zjarrfikësit po ndërmarrin masa shtesë për shuarjen e tij.

“Pas marrjes së kërkesës nga Qendra e Menaxhimit të Krizave se për shkak të terrenit të paarritshëm në pyll është e nevojshme aktivizimi i dy helikopterëve të MPB-së, është vepruar menjëherë dhe helikopterët deri më tani kanë shkarkuar me saktësi mbi 80 tonë ujë.

Helikopteri Mi-171 hodhi mbi 60 tonë ujë në 25 fluturime, dhe helikopteri BELL 212 hodhi mbi 20 tonë ujë në 20 fluturime”, thonë nga MPB.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adnan-neziri

Neziri: VMRO-ja ka mbështetur ligjin për Amnisti në takimin me ministrin Lloga

rama kurti

‘KFOR të marrë nën kontroll veriun’/ Kurti i përgjigjet Ramës

kovacevski talat xhaferi kuvend

Kovaçevski: Nuk do të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”

burgu-idrizove

Ligji për amnisti në Maqedoni, pritet lirimi i 286 të burgosurëve

Canak

Çanak tronditë Serbinë: Grupet kriminale u mbështetën nga qeveria e Serbisë

IMG_5599

Gjuhë e urrejtjes nëpër media gjatë informimit për ndryshimet kushtetuese

krenar lloga

Nuk pajtohet me ndryshimet e Kodit Penal/ Lloga tregon përse nuk i nënshkroi ndryshimet ligjore

Krenar lloga

Lloga për Ligjin për amnisti: Pres mbështetje dhe përveç albumit me fotografi nga vizita ime, do të blej edhe pasqyrë, për secilin deputet që të shikohet në pasqyrë para se të votojë për këtë ligj

bekim sali

Bekim Sali shpalos dokumentin ku shihet se deputetët e Alternativës nuk kanë votuar për propozimin për ndryshimet në Kodin Penal!

INFO

NA NDIQ