1 milionë dollarë për kokën e Putin! (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/03/2022

Një biznesmen rus ka vendosur një çmim prej 1 milionë dollarësh për këdo që ndalon Vladimir Putin.

Në faqen e tij në Facebook, Alexander Konanykhin

LEXO EDHE:
Emiratet e Bashkuara Arabe marrin vendimin kundër qytetarëve ukrainas
‘A mund ta ndalë dikush Vladimir Putin, 69 vjeç? Dhe nëse po, si? Është e vështirë, në mos e pamundur, t’i afrohesh atij nga jashtë. Por ndoshta paratë do të ndihmojnë për të ndryshuar mendjen e një ose më shumë ndjekësve të tij…’, shkruan në Facebook, biznesmeni rus, që jeton në SHBA.

Biznesmeni rus ka vendosur një shpërblim prej 1 milion dollarësh për kokën e despotit dhe luftënxitësit rus.

Në faqen e tij në Facebook ai tregon ngjashmërinë e Putinit në një poster të Perëndimit të Egër me mbishkrimin ‘Kërkohet i vdekur ose i gjallë’ dhe shkruan:

Postimi nuk qëndroi shumë para se të fshihej nga Facebook-u.

1 milion dollarë – a mundet kjo shumë parash të shtyjë një ose më shumë oficerë policie të arrestojnë Putinin dhe në këtë mënyrë të ndalojnë luftën kundër Ukrainës? Vështirë të thuhet, sepse sundimi i Putinit bazohet, ndër të tjera, në një klimë frike nga hakmarrja.(FOTO)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lindja mesme iran irak izrael

Pse Irani sulmoi Izraelin – dhe pse janë armiq?

Antonio Guterres

Sulmet iraniane/ Shefi i OKB-së: As rajoni dhe as bota nuk mund të përballojnë një tjetër luftë

sulmet iriani izrael mbrojtja raketore raketa

Reagimet nga SHBA, Franca, Britania dhe Egjipti

sulmet iriani izrael mbrojtja raketore raketa

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

sulmet iriani izrael mbrojtja raketore raketa

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

An Ukrainian national flag flag waves over the center of Kharkiv, Ukraine's second-largest city, Friday, Feb. 4, 2022. The situation in Kharkiv, just 40 kilometers (25 miles) from some of the tens of thousands of Russian troops massed at the border of Ukraine, feels particularly perilous. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Parlamenti i Ukrainës miraton ligjin e ri për mobilizimin ushtarak! Rregullore e ashpër për burrat, ja çfarë parashikohet

Biden

Biden premton mbështetje ‘të hekurt’ për Izraelin mes frikës së sulmit nga Irani

anije1

Tre armiqtë historik bëhen bashkë kundër Kinës në Paqësor

Biden

Biden: Netanyahu bën një gabim në Gaza

INFO

NA NDIQ