10 vjeçari u godit me veturë në “Rrugën e Plastikave”, ndërroi jetë në Urgjencë

INA
INA

13/10/2023

Një fëmijë dhjetëvjeçar është përplasur pasdite në bulevardin “Nikolla Karev”, i njohur si rruga e “Plastikave” në Shkup, transmeton Portalb.mk.

Drejtuesi i mjetit është larguar nga vendi i aksidentit me mjetin e tij tip “Mercedes”, ndërsa kalimtarët e rastit kanë tentuar të ndihmojnë viktimën.

Përpjekja e Ndihmës së shpejtë për të rikthyer vetëdijen e djalit ka rezultuar e pasuksesshme, ndaj pasi është transportuar në qendrën e urgjencës, mjekët kanë konstatuar vdekjen e tij.

Disa orë pas aksidentit, policia njoftoi se ka gjetur shoferin njëzet e një vjeçar i cili është larguar nga vendi i aksidentit dhe tashmë dyshohet për veprën penale të kundërvajtjeve të rënda në komunikacion me pasoja fatale.

Jozyrtarisht bëhet fjalë për një 10-vjeçar, i cili ka tentuar të kalojë bulevardin pranë kryqëzimit pranë ambasadës amerikane dhe Mercedesi ka qenë duke lëvizur nga drejtimi i Bit Pazarit me shpejtësi të madhe.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

auto_korrupsion1511207587

Kush janë më të korruptuarit në Maqedoninë e Veriut?!

kqz-kosove

Partia politike “Srpska Demokratija”, regjistrohet zyrtarisht në Kosovë

stevo pendarovski

Pendarovski është keqkuptuar: Nuk ka thënë se nuk do të rikandidohet

pendarovski-ikkkk-800x445

Pendarovski njëherë nuk po mendon që të rikandidohet, po pret përfundimin e mandatit

krenar lloga

Lloga firmos kërkesën për ekstradimin e Palevskit nga Turqia

bedri1-804x380-1

Ajdari: Cila është lidhja mes vrasjes së Vanjës dhe vrasjes te Liqeni i Smilkovës?

Liridona ademaj

Përse e vrau Naimi gruan e tij? Gazetari zbulon pistat e hetimit: Ka qenë person i fuqishëm

presheva-1

I specializuar në Akademinë e Kriminalistikës, Sinani shkruan për të riun nga Presheva që po diskriminohet në Serbi

INFO

NA NDIQ