107 gjoba në Shkup, 9 vozitës pa patentë shoferi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19 Janar, 2023

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në Shkup janë regjistruar gjithsejtë 107 shkelje të rregullave të trafikut, prej tyre: 6 për tejkalim të shpejtësisë, 9 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 6 për ngasje të makinës në gjendje të dehur, shkruan Alsat.

Sipas njoftimit të MPB-së jnaë shqiptuar dhe 8 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 9 për kalim në të kuqe në semaforë dhe 2 gjoba të tjera për mosdhënien përparësi këmbësorëve…/Alsat.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

svecla pamjet rrahja

Sveçla publikon pamje kur dy shqiptarë u sulmuan nga serbët në veri

blinken

Situata në veri, Blinkeni tregon nëse do të ketë rritje të trupave në Bondsteel

albin-kurti-vjosa-osmani

Mediumi serb: Kush janë partnerët perëndimor që po i japin përkrahje Kurtit?

vucic vjosa osmani

Vjosa Osmani e refuzoi, Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

kurti-hovenier

Hovenier takohet me Kurtin: Po mendojmë si ta inkurajojmë Kosovën ta bëjë atë që duhet

kurti

​Kurti s’lëshon pe, nuk pranon që kryetarët t’i ushtrojnë detyrat në zyra paralele

arben-taravari-ali-ahmeti

Heqja e 20%, ASH dhe BDI në vija të kundërta

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

vosja osmani

Nis takimi Osmani-Scholz-Macron në Moldavi (FOTO)

INFO

NA NDIQ