1139 biletat për Shqipëri-Çeki shiten për 26 minuta

Picture of ina-online
ina-online

10/10/2023

Për 1139 bileta të fundit për ndeshjen me Çekinë kërkesa ishte e jashtëzakonshme. Për disa orë faqja e kompanisë që shet biletat online ka qenë e përmbytur nga tifozët që kërkonin një mundësi të fundit për të parë ndeshjen në stadiumin “Air Albania”.

Mbi 6 mijë persona kanë qëndruar online duke kërkuar të blejnë bileta. Por mundësinë e kanë patur afërsisht 300 të parët që kanë qenë në radhë, pasi 1 person mund të blinte deri në 4 bileta.

Kështu që 1139 kuponët në dispozicion, kanë përfunduar në 26 minuta. Këto bileta ishin parashikuar për tifozët e e skuadrës mike, por federata çeke ka blerë vetëm 700.

Në kampion kuqezi këtë të martë është plotësuar grupi i lojtarëve që grumbulloi trajneri Sylvinho për ndeshjen me Çekinë. Stafit mjekësor të kombëtares i mbetet për të parë gjendjen fizike të Gjasulës i cili ka kaluar një virozë.

Vetë futbollisti shpreson të jetë i gatshëm për sfidën e së enjtes.

Shpresë për rikuperim ka edhe për Keidi Baren. Futbollisti ka patur shqetësime në kofshë. Mjekët e kombëtares duhet të sigurohen sa e përballon ai ngarkesën fizike.

Të gjithë futbollistët e tjerë janë në formë dhe të gatshëm për të bërë më të mirën të enjten në mbrëmje.

TË FUNDIT
6 orë
Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!
9 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer
9 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
9 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
9 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

ME TE LEXUARA

1 ditë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
21 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
9 orë
Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë
9 orë
Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus
9 orë
Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!
9 orë
Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit
9 orë
“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

LEXO MË SHUMË

kombetarja turke turqia

Lëndimet, Turqia humb lojtarin e katërt në “EURO 2024”?!

toni kroos kros

“Do të ishte qesharake”, Kroos: Nëse nuk e mendoja suksesin, nuk do të isha kthyer

Gennaro Gattuso

Gennaro Gattuso del sërish në skenë, do të ulet në stolin e Hajduk Splitit

kombetarja-kuq-e-zi

Mediat italiane analizojnë Shqipërinë, ja si e vlerësojnë ato ekipin e Sylvinhos!

Thiago Motta

Thiago Motta zyrtarizohet si trajneri i Juventus

kombetarja kuq e zi

Kuqezinjtë të motivuar për Europianin/ Laçi: Mezi presim të zbresim në fushë

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

INFO

NA NDIQ