13 vite pritje, Brest shtang PSZH-në dhe i merr një pikë

INA
INA

29/01/2024

Skuadra e Brestit ka arritur të thyejë makthin 13-vjecar, teksa i ka marrë një pikë PSZH-së në shtëpi, në një duel që rezultoi të jetë befasues.
Skuadra e Luis Enrikes, kaloi në avantazh të dyfishtë në minutat 38 dhe 45, me Asension dhe Kolo Muani, por kjo gjë nuk mjaftoi, pasi miqtë e Brestit, mblodhën forcat, duke gjetur baraspeshën në pjesën e dytë falë golave të Kamara dhe Pereira Lage në minutat 55 dhe 80.

Brest arriti t’i prishte kështu serinë prej 14 fitoresh radhazi në duelet direkt që këto dy skuadra kishin patur me njëra-tjetrën dhe pas 13 vitesh arriti që të arkëtojë një pikë në Paris.

https://nvcplayer.crazyvidup.com/player/html/opSSsw8EJHxDQ?popup=fromblocked&autoplay=1

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO / Goli i parë te Beshiktashi, por Ernest Muçi mbetet me “këmbë në tokë”

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

milan

Milani ndalet në barazim

arian ademi

Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

INFO

NA NDIQ