13-vjeçari vret të ëmën në gjumë

INA
INA

17/10/2023

Policia amerikane ka arrestuar një djalë 13-vjeçar për vrasjen e nënës së tij 39-vjeçare. Derek Rosa akuzohet për vrasjen e nënës së tij, Irina Garcia.

Gruaja po flinte pranë vajzës së saj të sapolindur në momentin kur djali i saj kreu aktin. Sipas mediave amerikane, ishte vetë 13-vjeçari që thirri policinë dhe tha “sapo vrava nënën time”.
Sipas policisë së Floridas, ai ka pritur që ta zinte gjumi mamanë e tij, para se ta godiste disa herë me thikë në qafë ndërkohë që motivet e aktit janë ende të paqarta.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Gaza

G7: Nevojitet veprim urgjent për të minimizuar humbjet civile në Gaza

biden-trump

Biden: Nuk jam i sigurt nëse do të kandidoja përsërsi, nëse Trump nuk do të ishte në garë

Putin

Putin mbërrin në Emiratet e Bashkuara Arabe

Zelenski

Ambasadorja e Ukrainës tregon arsyet pse Zelensky nuk iu drejtua Kongresit amerikan

europa_flamujt

Samiti BE-Kinë përballet me pengesa të mëdha

grat me te fuqishme

Forbes publikon listën e femrave më të fuqishme në botë, kryeson Ursula von der Leyen

An Ukrainian national flag flag waves over the center of Kharkiv, Ukraine's second-largest city, Friday, Feb. 4, 2022. The situation in Kharkiv, just 40 kilometers (25 miles) from some of the tens of thousands of Russian troops massed at the border of Ukraine, feels particularly perilous. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Rusia gjatë natës ka lëshuar 48 drone mbi Ukrainë, rrëzohen 41

JIM townsend

Townsend: Nuk mendoj se do ketë shpërthim lufte në Ballkan

Benjamin Netanyahu

Netanjahu: Vetëm ushtria izraelite mund të çarmatosë Gazën

INFO

NA NDIQ