14 baza për fotografim për dokumente në Shkup, a po evitohen tollovitë?

ina-online
ina-online

07/02/2024

Në stacionin policor qëndror për nxjerrjen e dokumenteve personale në Kisella Vodë të Shkupit tanimë po funksionojnë 14 baza fotografike. nga MPB kanë theksuar për televizionin publik MTV se tollovitë janë zhdukur dhe procesi i nxjerrjes së dokumenteve është përshpejtuar.

Qytetarët që presin radhë thirren një nga një nga lista që kanë marrë zyrtarët nga ricaktimi i termineve të planifikuara, përcjell INA.

Deri të shtunën do të punohet deri në orën 15:00, nga e hëna me dy turne deri në orën 22:00. Deri në dy mijë njerëz pritet të fotografohen çdo ditë.

MPB bën me dije se së shpejti do të ketë një riorganizim në punën e shërbimeve nga ku merren dokumentet e gatshme. Dokumentet e udhëtimit me emrin e vjetër janë të vlefshme edhe për disa ditë. Nga data 12 shkurt do të mund të dilni jashtë vendit me pasaportën dhe letërnjoftimin e vjetër që mban emrin Republika e Maqedonisë dhe jo Republika e Maqedonisë së Veriut. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ