“14-të ditë nga kolapsi në Kirurgji”, Stoillkovski me akuza të ashpra ndaj pushtetit aktual

Picture of INA
INA

31/05/2024

Sot është dita e 14-të nga kolapsi në Kirurgji dhe kolapsi në tërë sistemin shëndetësor në Maqedoni, akuzoi Naum Stoillkoski, zëdhënës i VMRO-DPMNE-së. Siç thotë ai, duke pasur parasysh se sot është e premte, problemi do të zgjas më së paku deri të hënën.

“14-të ditë, ministri Ilir Demiri, po e hedh topin te PTHP, përgjegjësia kolektive – Qeveria LSD/BDI. Nga 12 drejtor dhe udhëheqës, pjesa më e madhe e tyre janë në atë pozitë 7 vjet, nuk nxorën asnjë fjalë, as ndjejnë përgjegjësi, ndërsa janë të paprekshëm për Ilir Demirin. Udhëheqës të cilët për 7 vjet më së paku 2 herë kanë mundur të ndërmarrin aksion për sanimin e Kirurgjisë në tërrësi”, shtoi Naum Stoillkovski, zëdhënës i VMRO-DPMNE-së.

TË FUNDIT
9 minuta
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
11 minuta
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
1 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
2 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori
2 orë
Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

ME TE LEXUARA

5 orë
Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!
1 ditë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
9 orë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
5 orë
Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri
24 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
8 orë
Varhelyi uron Mickoskin: Pres të bashkëpunojmë për të avancuar rrugën europiane të vendit

LEXO MË SHUMË

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

FB_IMG_1719229651966

Grubi: Do të vazhdoj të qëndroj në krah të Kryetarit Ali Ahmeti

vesna

Vesna Janevska e mori funksionin ministër i Arsimit dhe Shkencës nga ministri i deritanishëm Jeton Shaqiri

INFO

NA NDIQ