144 shkelje të rregullave të trafikut në Shkup, 17 për tejkalim të shpejtësisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit janë regjistruar gjithsejtë 144 shkelje të rregullave të trafikut, prej tyre: 17 për tejkalim të shpejtësisë, 16 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 6 për kalim në të kuqe në semaforë, 6 për ngasje të makinës në gjendje të dehur, shkruan Alsat.

Sipas raportit të MPB-së janë shqiptuar dhe 5 gjoba për makina të transportit publik, 5 për vozitësit fillestar, 3 për makina të paregjistruara dhe 3 të tjera për përdorim të telefonit gjatë vozitjes. /Alsat.mk

TË FUNDIT
19 minuta
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
2 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
2 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
3 orë
Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat
3 orë
Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

ME TE LEXUARA

22 orë
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
1 ditë
Mickoski: Nuk ka podrume të kuqe, Ahmeti sheh fantazma
8 orë
A do ta vazhdojë rrugëtimin politik në LSDM? Bytyqi: Takohem me të gjitha palët e arenës politike
1 ditë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
2 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
21 orë
Sela: Nuk ka përfunduar rivotimi por nuk mbaruar cirku që u përgatit

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

KSHZ-Komisioni

Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë

vlen llogo

Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN

arben taravari

Taravari: BDI ta pranojë rezultatin nga rivotimi

INFO

NA NDIQ