151 gjoba në Shkup, 53 për tejkalim të shpejtësisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/01/2023

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejtë 151 shkelje të rregullave të trafikut, prej tyre: 53 për tejkalim të shpejtësisë, 20 për ngasje të makinës në gjendje të d ehur.

Sipas MPB-së janë shqiptuar dhe 3 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes dhe tre të tjera për makina të paregjistruara…/Alsat.mk

TË FUNDIT
6 minuta
Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit
7 minuta
Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE
13 minuta
Plani me armë taktike atomike/ Zelenskyy me kundërpërgjigjje të ashpër ndaj Putinit – ja detajet e fundit!
15 minuta
Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga
2 orë
Najçevska "godet" Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe

ME TE LEXUARA

2 ditë
Kryetari i Vlorës tregon kur hapet sezoni i verës, ka një thirrje të fortë për turistët nga Kosova
12 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen
1 ditë
O’Brien: SHBA do të jetë përherë mike e devotshme e Kosovës
13 minuta
Plani me armë taktike atomike/ Zelenskyy me kundërpërgjigjje të ashpër ndaj Putinit – ja detajet e fundit!
1 ditë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
2 ditë
Maqedoni, mbi 12 mijë qytetarë këtë fundjavë për pushime në Greqi
12 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit

nato-mkd-zname

Detektor-Anketë: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO rriti sigurinë, por nuk përshpejtoi rrugën për në BE

zelenski

Plani me armë taktike atomike/ Zelenskyy me kundërpërgjigjje të ashpër ndaj Putinit – ja detajet e fundit!

IMG_2442

Të punësuarit në Pyjet e Maqedonisë tre muaj pa rroga

gordana siljanovska davkova

Najçevska “godet” Siljanovskën: Udhëton me pasaportë Maqedonia e Veriut, shet budallallëqe

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

INFO

NA NDIQ