16 vjecari më pistoletë në shkollë, arrestohet bashkë me shokun

Policia e Pogradecit  arrestoi në flagrancë adoleshentët  D.B 16 vjeç dhe E.M 16 vjeç.

Kapja e tyre u bë pasi “më datë 30.01.2018, dyshohet se shtetasi E.M, ka hedhur prapa godinës së një shkolle të mesme në Pogradec, një armë zjarri pistoletë tip “Voltran”, pa fishekë, për të cilën ka deklaruar se ia kishte marrë shtetasit D.B”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pogradec për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” .