166 gjoba për shoferët, 29 për vozitje të shpejtë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/01/2022

Ministria për Punë të Brendshme informon se dje (17.01.2022) ka vazhduar me kontrollet e përforcuara në fushën e trafikut.

Nga MPB njoftojnë se në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 166 gjoba, nga të cilat 29 për drejtim mjeti mbi shpejtësinë e lejuar, 19 për drejtim mjeti pa patentë shofer, 8 për automjete me defekte teknike dhe të paregjistruara.

“Janë vendosur 3 gjoba për përdorimin e celularit, shtatë për mospërdorim të rripit të sigurimit, katër për kalim në sinjal të mbyllur (semafor të kuq), 54 për parkim të paligjshëm”.

“Aksionet e intensifikuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

438237609_7297035567018411_5241735204519391833_n-1-780x470

BDI-ja nisi festën në Sheshin Skënderbeu në Shkup, Grubi: Fitoi UÇK-ja dhe Ali Ahmeti

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

INFO

NA NDIQ