18 vjeçarja humb jetën, 4 veta lëndohen, në veturën me targa të Kumanovës

0

Një vajze 18 vjeçare ka humbur jetën, ndërsa katër të tjerë janë lënduar në ak sidentin që ndodhi sot në mëngjes në autostradën “Ibrahim Rugova” në afërsi të Suharekës. Bëhet fjalë për një familje nga Kumanova, raportuan mediat kosovare.
Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zyrtari i Policisë për Informim, Daut Hoxha.

“Bazuar në informacionet e para është raportuar për një aksi dent të rëndë trafiku me pasoja fatale, të shkaktuar sot rreth orës 10:00 paradite në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku një person ka humbur jetën dhe katër të tjerë kanë marrë lëndime trupore. Pas hetimeve që janë në proces, do të ju njoftojmë për detaje tjera. Rreth orës 10:30 autostrada drejtimi Duhel-Suhareke është bllokuar për qarkullim”, theksohi Hoxha.