19 viktima dhe 1348 raste të reja me Kovid-19, ky është bilanci i 24 orëve të fundit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2022

Ministria e shëndetësisë njofton se nga 3996 teste të kryera 1348 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid-19, dhe atë Shkup – 725, Kumanovë-73, Manastir-67, Prilep -54, Tetovë-45, Kavadar-57, Gostivar -21, Veles-43, Ohër -23, Shtip -15, Strumicë -32, Kërçovë -30… Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik gjithashtu njoftojnë për 1247 pacientë të shëruar dhe 19 pacient të cilët kanë humbur betejën me Kovid 19. /Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ