19 vjeçari nga Suhareka, vret aksidentalisht vetën me armën e babait polic

INA
INA

11 Maj, 2023

Një 19 vjeçar, nga pakujdesia, dyshohet se ka vrarë veten me armën e babait të tij, i cili është zyrtar policor. Në njoftimin e policisë shkruan se dyshohet se viktimës së rastit, në banesën e tij, gjatë manipulimit me armë zjarri, ajo edhe i ka shkrepur.

Policia ka thënë se në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një armë zjarri. Ndërkohë, lidhur me këtë rast janë njoftuar Prokurori i Shtetit dhe Inspektorati Policor të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Policia sqaroi se rasti ka ndodhur në Suharekë, në Rrugën “Brigada 123’, ku në banesën e tij, në ndërtesën e “Euro Ing” është gjetur një person me lëndime ne koke të shkaktuara nga përdorimi i armës se zjarrit .

Dyshohet se viktima i rastit E.K. ( 2004) ,ne banesën e tij ,gjatë manipulimit me armë zjarri, e njëjta i ka shkrepur dhe për pasojë i janë shkaktuar lëndime trupore të natyrës së rëndë.

“Viktima nga ana ekipit te urgjencës është transportuar për ndihmë mjekësore ne Spitalin Rajonal te Prizrenit , ku nga ana e mjekut kujdestar është konfirmuar vdekja e tij”, deklaron policia.

Policia sqaron se dyshohet se arma e zjarrit i përket zyrtarit policor që është edhe prind i viktimës, por në atë kohë, i njëjti gjendej jashtë detyrës zyrtare.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vjosa osmani

Osmani tregon prapaskenat: E takova 10 minuta Vuçiqin, zakonisht ankohet e bërtet

erdogan

Profili i Erdoganit/ Nga shitës limonadash, tek njeriu më i fuqishëm në Turqi

universiteti punetorëve ish-kino presheve

Të adaptohet apo restaurohet objekti i Universitetit të punëtorëve në Preshevë

shkupi

Anketa: Qytetarët më shumë besojnë në bashkësitë fetare dhe ushtri, më pak në institucione

kompania abee

ABEE Investimi belg në Kërçovë, pritet 600 vende pune, rroga 900 €

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Nuk mendoj të dorëhiqem nëse nuk miratohen ndryshimet kushtetuese

ariu rrugeve

Ariu endet rrugëve të Sarajevës (VIDEO)

real madrid manchester city

Man City-Real Madrid, publikohen formacionet zyrtare

Sudan-Afrike

Sulm ndaj autokolonës amerikane në Nigeri, raportohet për 4 të vdekur

INFO

NA NDIQ