198 gjoba për shoferët në Shkup, 61 për tejkalim të shpejtësisë

INA
INA

11 Korrik, 2023

Sektori për Punë të Brendshme (SPB) Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (10.07.2023) ka vazhduar me kontrolle të shtuara në trafik, kështu që vetëm në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 198 gjoba, nga të cilat 61 për tejkalim të shpejtësisë, 18 sanksione për drejtim mjeti pa patentë shoferi, gjashtë masa për kundërvajtje ndaj drejtuesve të motoçikletave.
Sipas raportit të MPB-së janë shqiptuar dhe nëntë masa për përdorimin e celularit gjatë drejtimit të automjetit, katër sanksione për kalim në semafor të kuq, nëntë sanksione për mosvënien e rripit të sigurisë.

Nga MPB-ja gjithashtu njoftojnë se kontrollet në komunikacion do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Andaj spelojnë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit në mënyrë që të rrisim sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan. Një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Screenshot_2023-10-02-23-10-48-452-edit_com.android.chrome

Aliti: Ahmeti ka biseduar me Kovaçevskin për Ligjin e UÇK-së (video)

Screenshot_2023-10-02-22-04-57-428-edit_com.android.chrome

Gjeneral Lama: Aleksandër Vuçiqi, komandant i paaftë dhe frikacak…

LSDM SDSM

LSDM: Nuk rritet çmimi i energjisë elektrike, nga dhjetori rikthehet tarifa e lirë ditore

bilall kasami

Kasami paralajmëron prurje të reja në Lëvizjen BESA: Bashkohuni në kalanë e shpresës dhe dinjitetit!

universiteti-i-tetoves-UT

Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

arber ademi

Ademi: Opozita e bashkuara, zëdhënëse e VMRO-së!

Arbri 05

FNT SkupiFestival Shkup së shpejti do të fillon edicionin e tij të 17 të me radhë

fatos reka arjanit hoxha

Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

INFO

NA NDIQ