Dy vjet nga fitorja në Gostivar, Taravari fillon fushatën “Komunë n’punë”

ina-online
ina-online

01/11/2023

Kryetari i Komunës së Gostivarit njëherit edhe kryetar i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” filloi fushatën “Komunë n’punë #2vjet”, ku qytetarët do të informohen për punën e realizuar gjatë dy viteve qeverisje me komunën e Gsotivarit.

Qëllimi i fushatës “Komunë n’punë” është llogaridhënia dhe transparenca ndaj qytetarëve për punët e realizuara të cilët zgjodhën për herë të dytë kryetarin Arben Taravari në krye të komunës së Gostivarit.

Fushata përfshin projekte për punët e realizuara të Komunës dhe ndërmarrjeve publike komunale në infrastrukturë, arsim, kulturë, mbrojtje sociale dhe fusha të tjera në kompetencë të komunës.

Ndryshe, Aleanca për Shqiptarët me në krye Arben Taravarin si kandidat për kryetar komune, fitoi BDI-në me 5.703 vota dallim, gjegjësisht Arben Taravari 18.685 vota dhe kandidati i BDI-së, Nevzat Bejta 12.982.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ali-ahmeti-sllupcan

Tropoja e shpallë “Qytetar Nderi” Ali Ahmetin

IMG_6975

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

Talat Xhaferi3

Xhaferi: Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

ndertim

Në Maqedoni hipotekat ulen, ndërtimet dhe kreditë nuk ndalen

vrasesit vanja palevski

Palevski kishte disa akuza penale

IMG_6973

Ky është babai i 14 vjeçares së vrarë në Shkup duke e sjellur në gjykatë

IMG_6971

Ziadin Sela: ASH-së i takon anëtari në KSHZ, Lëvizja Besa ka përfaqësuesin e LSDM-së dhe Izet Mexhiti ka përfaqësuesin e BDI-së (VIDEO)

Bilall Kasami

Kasami: Ky pushtet nga frika e humbjes, ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

Levizja Evropiane per ndryshim LEN opozita shqiptare

Gashi: Pushteti po përgatit falsifikimin e zgjedhjeve, ne nuk do ta lejojmë këtë!

INFO

NA NDIQ