Thonë shtetëformues, ndërsa emërtohen 20%

ina-online
ina-online

26/07/2023

shkruan: Bekim Qoku

Gjuha shqipe nuk mbrohet dhe avancohet as si alibi për VMRO-DPMNE-ne, as për inat të Levicës, as për hatër të Amerikës e as për interes të BE-së.

Ajo mbrohet e avancohet se është vlerë e pamohueshme dhe një e drejtë elementare e kombit shqiptar autokton në MV. Nuk ka kuptim ta konsiderojmë veten komb shtetformues, kurse gjuha amtare të emërtohet 20%.

postim në facebook

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

muamer

Racizmi i prindërve maqedon ndaj nxënësve shqiptarë

arsim zekolli2

Emerimi i Talatit për ‘techno-PM’, është konform statusit të BDI-së

Xhelal Zejneli

PISA 2022

MUHAMERI

Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut dhe Maqedonia

Fatmir Besimi

PAKOJA E NËNTË E MASAVE ANTIKRIZË

orhan ibrahimi

“Talat Xhaferi- njëqind ditë Kryeministër”!

MUHAMERI

Zgjedhjet po afrohen, politikanët shfaqen me thesin e babadimrit

gir-geer-euroambasadori

Për barazinë gjinore dhe fuqizimin e grave

ylli manjani

Amerika dhe amerikanllëqet tona…

INFO

NA NDIQ