200 mijë euro para të qytetarëve për telefonat e ri të deputetëve në Maqedoni

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Parlamenti i Maqedonisë së Veriut, ka firmosur marrëveshje në fund të muajit janar me Telekomin e Maqedonisë që do të vlejë 2 vite.

Sigurohen 270 linja celulare me biseda të pakufizuara dhe me internet, me çmim 497 denarë në muaj, shkruan ММС.

Deputetët do të pajisen me telefona të ri, kurse parapagimi për telefonat qytetarëve do t’iu kushtojë 192.000 euro për dy vite.

Lajmin e plote mund ta lexoni ne kete LINK

TË FUNDIT
36 minuta
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
42 minuta
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
43 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
2 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
3 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Sot nis sesioni pranveror treditor i Asamblesë Parlamentare të NATO-s, në agjendë edhe Kosova
4 orë
Taravari para vendimit nëse do ta drejtojë Ministrinë e Shëndetësisë
1 ditë
Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!
2 ditë
Rusia heq shenjuesit e kufirit me Estoninë, reagon me urgjencë kreu i NATO
11 orë
Rama favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh, a po rrezikohet siguria nacionale?

LEXO MË SHUMË

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

vmro-dpmne

VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive

taravari arben

Taravari para vendimit nëse do ta drejtojë Ministrinë e Shëndetësisë

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

INFO

NA NDIQ