“200 mijë euro për celularë”, Aziri: S’kemi nevojë për telefonat e Kuvendit (Video)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21 Shkurt, 2022

Kuvendi ka nënshkruar marrëveshje në fund të janarit me Telekomin për t’u furnizuar me 270 telefona celularë me biseda dhe internet pa limit, marrëveshje e cila do t’i kushtojë qytetarëve rreth 200 mijë euro. Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri, në një prononcim për gazetën LAJM, tha se procedura e furnizimit është udhëhequr nga kryetari i parlamentit dhe se për këtë nuk janë konsultuar deputetët. Ai u shpreh se nuk ka nevojë për telefon nga Kuvendi dhe se sqaroi përdor celularin e tij privat.

“Sigurisht që kjo është procedurë që është udhëhequr nga kryetari i parlamentit. Ne si deputetë as nuk kemi qenë të konsultuar, por deri tani nuk kemi pranuar asnjë aparat telefonik ose diçka të tillë. Personalisht unë si deputetë edhe numrin e parë që e kemi pas nga ana e Kuvendit, unë i kam kthyer edhe aparatin edhe numrin e telefonit për shkak se nuk kemi pas nevojë për një gjë të tillë sepse kemi pas numra që i kemi përdorë në të kaluarën dhe nuk kemi parë ndonjë nevojë për të ndonjë instrument plotësues. Besoj që rreth kësaj çështje do të duhet të drejtoheni te kryetari i parlamentit sepse deputetët janë të përjashtuar nga vendimet e kësaj natyre.

LAJM: A do t’i refuzoni edhe pajisjet e reja?

Elmi Aziri: Personalisht, po.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ