“200 mijë euro për celularë”, Aziri: S’kemi nevojë për telefonat e Kuvendit (Video)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2022

Kuvendi ka nënshkruar marrëveshje në fund të janarit me Telekomin për t’u furnizuar me 270 telefona celularë me biseda dhe internet pa limit, marrëveshje e cila do t’i kushtojë qytetarëve rreth 200 mijë euro. Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri, në një prononcim për gazetën LAJM, tha se procedura e furnizimit është udhëhequr nga kryetari i parlamentit dhe se për këtë nuk janë konsultuar deputetët. Ai u shpreh se nuk ka nevojë për telefon nga Kuvendi dhe se sqaroi përdor celularin e tij privat.

“Sigurisht që kjo është procedurë që është udhëhequr nga kryetari i parlamentit. Ne si deputetë as nuk kemi qenë të konsultuar, por deri tani nuk kemi pranuar asnjë aparat telefonik ose diçka të tillë. Personalisht unë si deputetë edhe numrin e parë që e kemi pas nga ana e Kuvendit, unë i kam kthyer edhe aparatin edhe numrin e telefonit për shkak se nuk kemi pas nevojë për një gjë të tillë sepse kemi pas numra që i kemi përdorë në të kaluarën dhe nuk kemi parë ndonjë nevojë për të ndonjë instrument plotësues. Besoj që rreth kësaj çështje do të duhet të drejtoheni te kryetari i parlamentit sepse deputetët janë të përjashtuar nga vendimet e kësaj natyre.

LAJM: A do t’i refuzoni edhe pajisjet e reja?

Elmi Aziri: Personalisht, po.

TË FUNDIT
37 minuta
Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër
1 orë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
1 orë
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
2 orë
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
2 orë
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kasami nuk ndalet me projektet infrastrukturore, asfaltohet rruga Falishtë - Strimnicë
5 orë
Banka Popullore: Norma bazë e interesit mbetet në nivelin 6.30%
1 ditë
Mbahet sot samiti “The Western Balkans 2024”
20 orë
Piloti i parë shqiptar i forcave ajrore amerikane: Me krenari e mbajë uniformën
1 orë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
1 ditë
BMW-ja përgjysmë! Lëndohet rëndë 27-vjeçari në Shkup
8 orë
Për 9.5 milionë euro, Lidl e ka blerë objektin e Mr.Bricolage nga “Skopski Pazar”
1 ditë
Clark: Do të ishte tradhti ndaj Amerikës nëse dhëndri i Trump ndërton memorial në Serbi

LEXO MË SHUMË

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

INFO

NA NDIQ