​200 milion euro në vit, Benzema nënshkruan me klubin e ri

INA
INA

5 Qershor, 2023

Karim Benzema mësohet se ka nënshkruar pjesën kryesore të dokumenteve për t’u bërë lojtar i ri i Al Ittihad.

Kontrata e Benzemas do të jetë e vlefshme deri në vitin 2025 dhe do të përfshijë opsionin edhe për një sezon tjetër, raporton gazetari Fabrizio Romano.

Përfitimet e sulmuesit francez do të jenë afër 200 milionë euro në vit me marrëveshjet komerciale dhe përfitimet tjera të përfshira në këtë shifër.

Benzema do t’u thotë lamtumirë tifozëve të Real Madridit të martën në konferencë për shtyp dhe më pas do të udhëtojë për në Arabinë Saudite.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5656

Reagon kryetari i KF Bashkimi nga Kumanova, Armend Destani për incidentin ndaj Sasës, ka një kërkesë për Komisionin Disiplinor (VIDEO)

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

raphina-rafinja

“Goditet” Barcelona, Raphinha do të mungojë gati një muaj

myrto uzuni

Lajm i mirë për Kombëtaren shqiptare, Uzuni grumbullohet me Granadan për ndeshjen e sotme

kombetarja fitore shqiperi

Muaji tetor është “zjarr” për ekipet kombëtare, nga përfaqësuesja A dhe Shpresa, te skuadrat e tjera zinxhire dhe femrat

xherdan shaqiri

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos

mourinho

Trajneri i madh pritet ta zëvendësojë Mourinhon te Roma

Ronaldo Al Nassr

Cristiano Ronaldo shënon dhe asiston në fitoren e Al Nassr

barcelona

Sergio Ramos i dhuron fitoren Barcelonës… (FOTO)

INFO

NA NDIQ