207 shkelje të rregullave në trafik vetëm në Shkup

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

Ministria për Punë të Brendshme gjatë ditës së djeshme vetëm në territorin e Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 207 gjoba për shkelje të rregullave në trafik. Sipas njoftimit të MPB-së, 46 gjoba janë shqiptuar për tejkalim të shpejtësisë, 38 për mosdhënien përparësi këmbësorëve, 20 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, shkruan Alsat.

Nga MPB-ja njoftojnë se 16 gjoba u janë shqiptuar këmbësorëve, 5 për kalim në të kuqe në semaforë, 6 për vozitës fillestar, 5 për makina të paregjistruara dhe 53 për parkim të parregullt./Alsat.mk

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1415

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

inbound5716384559552820021

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

inbound8095449253420538831

Valbona Adili Emini: Pabarazia gjinore në politikë ndihet kudo edhe pse kemi gra të forta e të emancipuara

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Edhe “Demokracia e re sillet më e ndërgjegjshme se VMRO-DPMNE

INFO

NA NDIQ