21 tifozë të arrestuar, një i shtrirë në spital – MPB me detaje për ngjarjet në ndeshjen Shkupi – Levski

INA
INA

28/07/2023

MPB Maqedoni mbrëmë vonë ka dhënë detaje në lidhje me incidentet në ndodhën para, gjatë dhe pas ndeshjes në mes Shkupit dhe Levskit të Bullgarisë.

MPB njoftoi se janë arrestuar 19 tifozë nga Bullgaria, për shkak të prishjes së rendit dhe qetësisë publike, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Prej tyre, tetë persona janë arrestuar për sjellje të dhunshme gjatë ndeshjes, dy persona për sulm fizik ndaj zyrtarëve policorë, ndërsa nëntë për sjellje agresive ndaj policëve.

Nga MPB thonë se pas dokumentimit të rasteve, ndaj tifozëve do të pasojnë kallëzime adekuate.

Gjithashtu janë ndaluar edhe dy tifozë të Shkupit, të cilët e kanë prishur rendin dhe qetësinë publike me përleshje fizike.

Ndërsa në lidhje me sulmin fizik ndaj shtetasve bullgar, për të cilët në ora 18:38 është denoncuar në rrugën “Cvetan Dimov”, ku edhe ka pësuar një shtetas bullgar D.A, MPB njofton se janë identifikuar edhe sulmuesit dhe se do të dorëzohen kallëzime penale.

I lënduari D.A është dërguar në spitalin “Shën Naumi i Ohrit” dhe është në gjendje stabile.

Ndryshe, Shkupi në ndeshjen e mbrëmshme pësoi disfatë me rezultatin 0:2 nga Levski i Bullgarisë, në kuadër të xhiros së dytë në garën kualifikuese për në Ligën e Konferencës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

auto_korrupsion1511207587

Kush janë më të korruptuarit në Maqedoninë e Veriut?!

kqz-kosove

Partia politike “Srpska Demokratija”, regjistrohet zyrtarisht në Kosovë

stevo pendarovski

Pendarovski është keqkuptuar: Nuk ka thënë se nuk do të rikandidohet

pendarovski-ikkkk-800x445

Pendarovski njëherë nuk po mendon që të rikandidohet, po pret përfundimin e mandatit

krenar lloga

Lloga firmos kërkesën për ekstradimin e Palevskit nga Turqia

bedri1-804x380-1

Ajdari: Cila është lidhja mes vrasjes së Vanjës dhe vrasjes te Liqeni i Smilkovës?

Liridona ademaj

Përse e vrau Naimi gruan e tij? Gazetari zbulon pistat e hetimit: Ka qenë person i fuqishëm

presheva-1

I specializuar në Akademinë e Kriminalistikës, Sinani shkruan për të riun nga Presheva që po diskriminohet në Serbi

INFO

NA NDIQ