218 gjoba në Shkup, 35 për tejkalim të shpejtësisë

INA
INA

13 Korrik, 2023

Sektori për Punë të Brendshme (SPB) Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (12.07.2023) ka vazhduar me kontrolle të shtuara në trafik, kështu që vetëm në të territorin e Shkupit janë shqiptuar gjithsej 218 gjoba, nga të cilat: 35 për tejkalim të shpejtësisë, 17 sanksione për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 25 gjoba iu shqiptuan motoçiklistëve.

Nga MPB-ja njoftojnë dhe për tre gjoba për përdorimin e celularit gjatë drejtimit të automjetit, pesë sanksione për kalimin në semafor të kuq, dy sanksione për mosvënien e rripit të sigurisë…

Sipas njoftimit të MPB-së kontrollet në komunikacion do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Andaj apelojnë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit që së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vlora citaku

Vlora Çitaku: Sot jam me kryeministrin Kurti

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

vucic-2

Vuçiq në siklet nga gazetarja që e pyeti ku i mori armët dhe uniformat grupi terrorist

Afrim Bunjaku

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

hovenier qemal minxhozi

Ambasadorët e SHBA-ve dhe Shqipërisë ndezën qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

vucic

Viktimizohet Vuçiq, sërish manipulon, ja çka thotë për sulmin terrorist në veriun e Kosovës

policia-kosoves

Njësia Speciale hyn brenda manastirit të Banjskës

Radomir pocuca terrorist serb

Ky është njëri nga terroristët e vrarë serb në manastirin e Banjskës!

Sali Berisha

Berisha: Policia e Kosovës asgjësoi 8 terroristë

INFO

NA NDIQ