22 vite BDI/ Bujar Osmani falemenderon Ali Ahmetin

Picture of INA
INA

05/06/2024

“Sot festojmë 22 vjet nga themelimi i Bashkimit Demokratik për Integrim, një udhëtim i mbushur me sfida dhe suksese. Gjatë këtyre viteve, kemi qenë të përkushtuar ndaj parimeve të barazisë, drejtësisë dhe integrimit, duke u bërë një zë i fuqishëm për shqiptarët në Maqedoninë e Veriut dhe përtej saj.
Puna dhe përkushtimi i anëtarëve, mbështetësve dhe aktivistëve tanë, kanë bërë të mundur që BDI të jetë një forcë e rëndësishme politike dhe një partner i besueshëm në ndërtimin e një shoqërie dhe shteti më të drejtë dhe të barabartë për të gjithë qytetarët.
Duke qenë të bindur se rruga e vetme drejtë paqes, stabilititetit dhe mirëqënies është respektimi i Marrëveshjes së Ohrit, zotohemi se nuk do të lejojmë përuljen dhe nënçmimin e vullnetit tuaj. Legjitimiteti i votës suaj është i shenjtë. Këtij vullneti BDI i del zot, sot dhe nesër.
Jemi të vendosur të vazhdojmë të punojmë për një Maqedoni të Veriut të integruar në strukturat euro-atlantike, duke promovuar dialogun dhe mirëkuptimin ndëretnik.
Falënderim i veçantë shkon për çdo individ që ka kontribuar në këtë rrugëtim, për çdo qytetar që na ka besuar dhe për çdo anëtar të partisë që ka punuar pa u lodhur për të arritur këto qëllime.
Urime përvjetori i 22-të BDI! Për një të ardhme edhe më të ndritur dhe suksese të përbashkëta” ka shkruar Bujar Osmani

https://www.facebook.com/bujar.osmani.942/posts/2291948234342400?ref=embed_post

TË FUNDIT
45 minuta
Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve
47 minuta
Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së
1 orë
ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit
1 orë
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
2 orë
Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

ME TE LEXUARA

13 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
1 ditë
Milloshoski: LSDM dhe BDI kanë lënë një buxhet me një nivel shumë të ulët
20 orë
Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim shtesë për gjyqtarin Naqe Georgiev
12 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

moti Vapa nxehti temperaturat

Temperaturat e larta, mjekët do të patrullojnë në Shkup për t’u dalë në ndihmë qytetarëve

ilire-dauti

Dauti: VLEN nuk mund të thirret në votat e pastra shqiptare sepse ka edhe vota të VMRO-së

fondi

ESHR: Dobësi në sistemin IT në FSSH, nuk janë vendosur kontrolli dhe sistemi për suksesin e mjekimit jashtë vendit

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

TARAVARI MICKOSKI

Nga dita e parë e Qeverisë do të shkarkohen drejtorët ekonomik të Klinikave, paralajmëron Taravari

moti nxehti temperatura-termometri

Mot me diell dhe shumë i nxehtë temperatura deri 40 gradë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

INFO

NA NDIQ