26-vjeçarja shqiptare vdes tragjikisht në Itali

ina-online
ina-online

15/11/2023

Një ngjarje tragjike raportohet të ketë ndodhur në Treviso të Italisë.

26-vjeçarja shqiptare, Anila Grishaj, të marten e ka humbur jetën tragjikisht.

Sipas mediave italiane, ajo u godit nga një makineri e rëndë paketimi në kokë, teksa po punonte.

Ngjarja ka ndodhur në kompaninë që merret me prodhimin dhe tregtimin e ushqimeve të ngrira.

Hetimet fillestare tregojnë se kjo makineri ishte blerë së fundmi nga kompania ku viktima ishte nëndrejtoreshë.

Siç raporton gazeta Corriere del Veneto, ka pasur tensione jashtë dyerve të kompanisë mes familjarëve të viktimës dhe policisë, përcjell Klankosova.tv

Sipas kësaj gazete, babai i saj ka shkelmuar hekurat, ndërsa kompania është akuzuar se familja është njoftuar shumë orë me vonesë për ngjarjen tragjike.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pas orës 16:00, ndërkaq ishin kolegët e 26-vjeçares shqiptare, që i dhanë asaj ndihmën e parë.

Më pas mjekët dhe infermierët kanë ndërhyrë brenda kompanisë, me një helikopter, ambulancë dhe mjet mjekësor.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur edhe zjarrfikësit, karabinierët nga stacioni Pieve di Soligo dhe teknikët e njësisë Spisal, shkruan gazeta përcjell Klankosova.tv

Prokuroria e Trevisos ka nisur hetimet lidhur me tragjedinë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

shqiptaret greqi

Greqi/ Festat e nëntorit në komunitetin shqiptar

albin kurti

​Kurti në Berlin: Mërgata jonë mbetet motor kryesor për zhvillimin ekonomik të Kosovës

gjermani jeta

Çfarë ndryshon në jetën në Gjermani në vitin 2024?

edita shkreli

Ndodh historia në SHBA, shqiptarja Edit Shkreli betohet si gjyqtare në Nju Jork

aksident

Dy shqiptarë në mesin e tri viktimave në aksidentin në Venecia

Foto Ilustrim

Zvicër/Vjedhën gjashtë tonelata abrib – denoncohen dy kosovarë

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

Mbetet mister vrasja e shqiptarit në Gjermani

policia-italiane

Arratiset nga burgu italian “mbreti” i drogës, kush është 34-vjeçari shqiptar…

INFO

NA NDIQ