3 ditë zie/ 17 viktima të pafajshme në Serbi në 48 orë, 10 prej tyre varrosen sot

Iliria News Agency
Iliria News Agency

6 Maj, 2023

Ditën e sotme, do të kryhet varrimi i 10 viktimave nga dy masakrat që ndodhën në Serbi gjatë ditëve të fundit. Në Beograd, katër nxënës dhe një roje shkolle u vranë nga djali Kosta Keçmanoviç (13 vjeç) në sulmin e përgjakshëm në shkollën fillore “Vladislav Ribnikar” do të varrosen në Mali Orašje, ndërsa pesë të tjerët e vrarë nga Uros Blazic në do të varrosen afër Mlladenovcit.

Për dy ditë në Serbi u vranë 17 persona. Nëntë prej tyre u vranë në Beograd, ndërsa Uros Blazic vrau tetë persona afër Mlladenovcit.

Studentët AD, EK, MA, KM dhe Dragan Vlahoviq do të prehen sot në varrezat e Beogradit. Uroš Bla?i? vrau Marko M. (18), Aleksandar M. (18), NM (15), Lazar M. (20) dhe Nemanja S. (21) në Mali Orašje, të cilët ishin mbledhur për të festuar faktin që Marko u bë xhaxha. Sipas banorëve të Malit Orašje, varrimi i pesë personave do të bëhet në orën 14:00.

“Në gjashtë muajt e ardhshëm do të marrim 1200 policë të rinj. Të kalosh kohë në shkollë, të jesh gjithmonë në shkollë përveç sigurisë. Kështu do ta zvogëlojmë dhunën e bashkëmoshatarëve në shkollë për 80 për qind”- tha një ditë më parë Vuçiç.

Në Serbi është shpallur tri ditë zie, e shpallur nga Qeveria e Republikës së Serbisë për shkak të tragjedisë që ndodhi në shkollën fillore “Vladislav Ribnikar” në Vraçar, kur nxënësi Kosta Keçmanoviç (13) vrau nëntë persona, tetë prej tyre nxënës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vjosa osmani

Vjosa Osmani për Reuters flet për raportet e Kurtit me SHBA, godet Vuçiqin (VIDEO)

Escobar Lajcak

Escobar zbulon kërkesat për Kosovën e Serbinë

dua-1

Dua Lipa flet për fëmijërinë: Isha krenare, por doja të kisha një emër anglez

mesi messi mls inter miami

Zyrtare/Ky është klubi i ri i Messit

vjosa osmani ismail kadare

Kadare: Ky është triumfi shekullor i kombit tonë

Arben Taravari

Taravari paralajmëron dorëheqje të tij ose Azir Aliut nëse vërtetohet “punësimi i dhëndrit”

kurti svecla veri

Kurti në Mitrovicë, viziton policët: Oficerët tanë të çeliktë, u njoftova me operacionet e tyre

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Mickoski mund të luajë me të ardhmen e tij, por jo me të ardhmen e Maqedonisë

DCIM100MEDIADJI_0484.JPG

Ndryshimet eventuale në Qeveri, ky është qëndrimi i ASH-së

INFO

NA NDIQ