30 gjoba për autobusët që transportojnë nxënës

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Gjatë ditës së djeshme (03.06.2023) në periudhën prej orës 06:00 deri në ora 10:00 në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut është kryer kontroll aksion në automjete që kryejnë transport publik të nxënësve, si dhe kontroll i nxënësve të shkollave të mesme para hyrjes në shkolla, objekte hoteliere dhe lojëra fati në afërsi të shkollave.

Nga MPB njoftojnë se gGjatë kontrollit është ndaluar një i mitur nga Shkupi nga neni 80 paragrafi 3 nga Ligji për Armët, tek i cili është gjetur elektroshok.

“Gjatë kontrollit janë sanksionuar 30 drejtues automjetesh për kundërvajtje rrugore, 12 prej tyre për drejtim mjeti pa leje drejtimi. Kontrollet e qarkullimit për të rritur sigurinë e nxënësve nga shtëpia në shkollë dhe nga shkolla në shtëpi vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

U bëjmë thirrje të gjithë përdoruesve të rrugës që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor dhe në këtë mënyrë të gjithë bashkërisht kontribuojmë në rritjen e sigurisë së fëmijëve dhe të gjithë neve”, thonë nga MPB.

TË FUNDIT
12 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
20 minuta
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
23 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
1 orë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
1 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit
2 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
1 ditë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
7 orë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
1 ditë
Nga 30 zjarre të hapura, 9 vatra janë ende aktive
2 orë
Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi
1 ditë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
7 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
1 ditë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!

LEXO MË SHUMË

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

plazh bregdeti shqiptar

Vdes një person në plazhin e Durrësit

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

Keshilli-Evropian-flamuri-rus-

Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë

INFO

NA NDIQ