30 mijë euro para të gatshme, tokë, banesa e shtëpi në Bazel të Zvicrës – A është ky ministri milioner i Maqedonisë së Veriut?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/02/2022

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, duket se ka një pasuri super të madhe, ani pse mbi gjysma e saj është paraqitur në emër të prindërve të tij.

Një Mercedes Benz dhe një furiostrad Hjyndai Tuskon, depozit bankar prej 30.000 eurove, tokë ndërtimore prej 826 metra katrorë dhe shtëpi 280 metra katror, kjo është ajo që ka paraqitur Bekteshi në komisionin Antikorrupsion në emër të tij, shkruan Alsat.

Ndërkohë në emër të prindërve të tij në Listën Anketuese ka paraqitur tokë ndërtimore prej 476 metra katror, tokë bujqësore prej 1729 metra katror, hapësirë afariste në Kërçovë prej 60 metra katror, një shtëpi në Prishtinë prej 406 metra katror, tre banesa në Kavajë të Shqipërisë dhe një në Bazel të Zvicrës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

438237609_7297035567018411_5241735204519391833_n-1-780x470

BDI-ja nisi festën në Sheshin Skënderbeu në Shkup, Grubi: Fitoi UÇK-ja dhe Ali Ahmeti

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

INFO

NA NDIQ