30-vjeçari që e vrau shqiptarin e Kosovës në Gjermani dënohet me burgim të përjetshëm

ina-online
ina-online

10 Gusht, 2023

Një shtetas gjerman është dënuar me burgim të përjetshëm pasi në janar të këtij viti, e kishte vrarë një shqiptar nga Kosova.

Vrasja kishte ndodhur pasi viktima nga Kosova ishte i dashuri i ish-partneres së tij me të cilën gjermani ishte ndarë, raportojnë mediat në Gjermani.

Vendimin për burg të përjetshëm e mori Gjykata e Freiburgut, me arsyetimin se i akuzuari e qëlloi me armë në gjoks viktimën.

Krimi ndodhi në rrugën përballë banesës së gruas në Freiburg, ndërsa viktima ndërroi jetë në spital dhe u varros disa ditë më vonë në Kosovë.

Në seancën gjyqësore ishin të pranishëm edhe familjarët e viktimës, të cilët duartrokitën kur gjykata vendosi dënimin burg përjetë.

Ndërkohë, avokati i gjermanit ka deklaruar se do ta apelojë vendimin.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

londer-policia

Londër/ Morën peng italianin, dënohen 4 shqiptarët

alban gashi restorant

Gastronomi Alban Gashi me një restorant të ri në Gjermani

keanu reevs rivs vesel veseli

Aktori i njohur drekon te restoranti i shqiptarit në Zvicër

zvicer-policia

Maqedonasi plaçkit një bankë në Zvicër, por arrestohet menjëherë

nefail maliqi

Zyrtare, Zvicra bëhet me 300.000 shqiptarë

Dioguardi vjosa osmani

Presidentja Osmani dekoron me Urdhrin e Lirisë, ish-kongresistin, Joe DioGuardi dhe aktivisten Shirley Cloyes DioGuardi

Norvegjia

Norvegjia është jetë për ballkanasit, ja sa janë rrogat dhe profesionet më të paguara?

dashnim hebibi

Në tre librat e rinj të Dashnim Hebibi, do të gjeni veten të pasqyruar në petk fisnikërie

policia italiane

Vritet me kaçavidë shqiptari në Itali, autor i ngjarjes një bashkatdhetar (FOTO)

INFO

NA NDIQ