30 vjeçarja nga Shkupi humbi jetën në aksident në Greqi

Picture of ina-online
ina-online

21/06/2024

Një grua nga Maqedonia e Veriut ka humbur jetën në një aksident të rëndë trafiku në Greqi, i cili ndodhi pranë qytetit Niseli në autostradën që lidh Selanikun me Verian dhe Igumenicën në Greqinë perëndimore.

Sipas mediave greke, viktima është një grua 30-vjeçare nga Shkupi, ndërsa tre gra të tjera që ndodheshin në makinë me të ndjerën u plagosën rëndë. Njëra nga të plagosurat, një maqedonase, u intubua dhe u dërgua në spital në Selanik nga shërbimi grek i shpëtimit. Një tjetër grua 27-vjeçare është në gjendje serioze dhe po i nënshtrohet një operacioni në spitalin e qytetit Veria.

Automjeti nga Maqedonia ishte më i dëmtuari dhe plotësisht i shtypur nga ana e pasme. Në pamjet e publikuara nga mediat greke, shihet se e ndjera dhe të plagosurit u nxorën me ndihmën e zjarrfikësve, të cilët përdorën pajisje të posaçme dhe prenë makinën. Policia greke po kryen hetimet. Gjithashtu, një burrë 74-vjeçar u plagos në aksidentin ku humbi jetën turistja nga Maqedonia. Në aksident u përfshinë tre automjete.

TË FUNDIT
1 orë
Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë
3 orë
Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë
3 orë
A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?
3 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm
3 orë
Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke

ME TE LEXUARA

1 ditë
Zyrtarët e lartë të BE-së do të bojkotojnë takimet jozyrtare të organizuara nga Hungaria
9 orë
Drejtoi për 16 vjet Gjermaninë/ DW: Angela Merkel, figurë simbol për Evropën. Çfarë dihet sot në 70-vjetorin e saj
1 ditë
Suat Saqipi do të jetë zëvendësdrejtor në Qendrën për Menaxhim me Kriza
3 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm
1 ditë
Pjetër Shala dënohet me 18 vjet burgim

LEXO MË SHUMË

IMG_4461

Maqedonia e Veriut po zbrazet, 205 vendbanime nuk kanë aspak popullatë, 215 të tjera janë me më pak se 10 banorë

hristijan mickoski

Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë

Charles Kupchan

A do të ketë luftë të re në Ballkan? Si përgjigjet ish-këshilltari i Clintonit e Obamës?

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm

kufi zjarr bogorodice

Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke

denar

Ndahen 4.1 miliardë denarë për paga dhe pesë miliardë për pensione

pasaporta dokumente personale

Mbi 5600 veta kanë hequr dorë nga shtetësia e Maqedonisë gjatë pesë viteve të fundit

Afrim Gashi

Gashi: Kam informacione të sigurta, dhoma 161, si BDI uli pazarin për të hy në Qeveri

qeveria e maqedonise

Qeveria çoi në Kuvend listën e zëvendësministrave, këto janë emrat?

INFO

NA NDIQ