4 mënyra për të parë statusin e WhatsApp në mënyrë anonime

Iliria News Agency
Iliria News Agency

7 Prill, 2023

Nëse dëshironi të shikoni statusin e WhatsApp-it të dikujt në mënyrë anonime, ka deri në katër mënyra për ta bërë atë.

Te Statusi, mund të ndani tekst, foto, video dhe GIF të koduar që zhduken pas 24 orësh. Për të dërguar dhe marrë përditësime të statusit nga kontaktet tuaja, ju dhe kontaktet tuaja duhet të ndani numrat e telefonit me njëri-tjetrin – kështu e përshkruan WhatsApp funksionimin e opsionit “Status”, të cilin Messenger prezantoi disa vite më parë, si dhe rrjete të tjera (p.sh. Instagram ose Facebook).

Megjithatë, ndonjëherë një person nuk ka vetëm miq të mirë, por edhe ish të dashura, ish-shoqe më të mira ose kontakte të tjera në drejtori. Nëse nuk e kanë fshirë njëri-tjetrin, është një tundim i madh për të parë se çfarë bëjnë herë pas here miqtë dhe të njohurit e vjetër.

Ky nuk është domosdoshmërisht një problem për asnjërën palë, por disa preferojnë të mbeten anonimë dhe të mos duan të shihen duke parë statusin e dikujt. Meqenëse me cilësimet normale, krijuesi i statusit mund të shohë se kush ka parë media të përbashkëta, kjo kërkon një mashtrim të vogël.

Zgjidhja më e thjeshtë është ndoshta çaktivizimi i marrjes së leximit – në këtë mënyrë krijuesi i statusit nuk mund të shohë më nëse e keni parë përmbajtjen e përbashkët. Megjithatë, e keqja e kësaj metode është se ju nuk mund të shihni më se kush po shikon statusin tuaj personal dhe nuk mund të shihni më me shenjat blu në biseda nëse një mesazh është lexuar tashmë.

Përndryshe, ju gjithashtu mund të shikoni statusin e kontaktit në një shfletues uebi. Për ta bërë këtë, hapni modalitetin incognito, shkoni te WhatsApp Web dhe hapni pamjen e statusit. Nëse jeni jashtë linje, mund ta shihni statusin në mënyrë anonime, por vetëm teksti është i dukshëm, fotografia mbetet e paqartë.

Shumë më e komplikuar, por edhe e mundur, është vendosja e telefonit në modalitetin e aeroplanit, kontrolli i statusit, fshirja e aplikacionit WhatsApp, më pas kthimi në internet dhe më pas riinstalimi i aplikacionit.

Portali i informacionit Chip.de ka një këshillë më pak të përpunuar: nëse hapni funksionin “WhatsAppMedia.Statuses” në eksploruesin e skedarëve të pajisjes së kërkimit, mund të shihni gjithashtu statusin e kontakteve – jashtë aplikacionit dhe në mënyrë anonime. Sipas Chip.de, çdo status ruhet automatikisht në pajisje.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

3_Main-Apple-iPhone-battery

Shkencëtarët krijojnë një bateri celulari që mund të karikohet për 60 sekonda

amazon-firma-587x396-1

Amazoni dënohet me 25 milionë dollarë për shkelje të privatësisë së fëmijëve

Apple-1

Apple mund të prezantojë “disa” Mac në WWDC

iphone-14

Pritet të lançohet në muajin shtator, iPhone 15 ju surprizon me ndryshimet

twitter

Twitter kërcënohet me një ndalesë nga BE

iphone-xs-photo-650x358

Konfirmohet zyrtarisht, modelet iPhone 16 Pro do të kenë ekrane më të mëdha

whatsapp-me-dy-funksione-qe-do-te-luftojne-lajmet-e-rreme_5c8fd06599e38

WhatsApp bën ndryshimin e ri

treni

Prezantohet treni super i shpejtë

kompjuter

Sa kohë i duhet një AI për të thyer një fjalëkalim?

INFO

NA NDIQ