4 mijë 268 persona në Kosovë e kanë emrin Flamur

INA
INA

28/11/2023

Sot në anembanë trojeve shqiptare po festohet 28 nëntori- Dita e Flamurit dhe 111 vjetori i shpalljes së Pavarësisë.

E një nga emrat më të shpeshtë në Kosovë, është pikërisht emri Flamur.

Sipas Agjencisë së Statistikave të Kosovës, 4 mijë 268 persona e mbajnë këtë emër.

Në vazhdim ju sjellim disa statistika të ofruar nga ASK-ja për emrin Flamur:

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kamala Harris 2

Zv/presidentja e SHBA-së, Harris: Armëpushim urgjent në Gaza për shkak të vuajtjeve të mëdha

kompleksi-adem-jashari

26 vjet nga rënia heroike e Jasharëve, sot nis Epopeja

bislimi-petkovic-lajcak

Lajçak sot në Prishtinë, takon Bislimin për zbatimin e Marrëveshjes Bazike

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

Koridori-8-10d

Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni

shqiper kosov

Filloi zgjerimi dhe asfaltimi i rrugës që e lidh Kosovën me Shqipërinë

INFO

NA NDIQ