42-vjeçari mbytet në liqenin e Dojranit

ina-online
ina-online

13 Gusht, 2023

Një 42 vjeçar nga Shtipi është mbytur sot në ujërat e liqenit të Dojranit.

Sipas njoftimit të parë të MPB-së së Maqedonisë së Veriut, tragjedia ka ndodhur në ora 11:30 të ditës së sotme, kur pushuesi nga Shtipi ka rënë nga varka pedonale dhe është mbytur në liqe, pasi që nuk ka ditur të notojë. Ekipet e shpëtimit bashkë me MPB-në kanë nisur operacionin e nxjerrjes së trupit të pajetë. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adnan-neziri

Neziri: VMRO-ja ka mbështetur ligjin për Amnisti në takimin me ministrin Lloga

rama kurti

‘KFOR të marrë nën kontroll veriun’/ Kurti i përgjigjet Ramës

kovacevski talat xhaferi kuvend

Kovaçevski: Nuk do të ketë amnisti për të dënuarit e rastit “Monstra”

burgu-idrizove

Ligji për amnisti në Maqedoni, pritet lirimi i 286 të burgosurëve

Canak

Çanak tronditë Serbinë: Grupet kriminale u mbështetën nga qeveria e Serbisë

IMG_5599

Gjuhë e urrejtjes nëpër media gjatë informimit për ndryshimet kushtetuese

krenar lloga

Nuk pajtohet me ndryshimet e Kodit Penal/ Lloga tregon përse nuk i nënshkroi ndryshimet ligjore

Krenar lloga

Lloga për Ligjin për amnisti: Pres mbështetje dhe përveç albumit me fotografi nga vizita ime, do të blej edhe pasqyrë, për secilin deputet që të shikohet në pasqyrë para se të votojë për këtë ligj

bekim sali

Bekim Sali shpalos dokumentin ku shihet se deputetët e Alternativës nuk kanë votuar për propozimin për ndryshimet në Kodin Penal!

INFO

NA NDIQ