50 futbollistët më të shtrenjtë në histori të futbollit

0

Që nga ajo kohë, ylli brazilian mbetet futbollisti më i shtrenjtë në histori të futbollit.

Pas tij, vjen bashkëlojtari Kylian Mbappe, që në të njëjtin vit i ishte bashkuar PSG-së nga Monaco për 180 milionë euro.

Renditja për futbollistët më të shtrenjtë vazhdon me Joao Felix, Philippe Coutinho dhe Antoine Griezmann.

Por si qëndron renditja e 50 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, rekorde këto që mund të thyhen këtë verë, kur të hapet afati kalimtar i transferimeve.