537 sanksione për vozitje të shpejtë në gjithë territorin Maqedonisë

INA
INA

28/09/2023

Dje (27.09.2023) Ministria e Brendshme kreu kontrollin e intensifikuar të veprimit në territorin e Republikës së Maqedonisë Veriore për sanksionimin e automjeteve që lëvizin me shpejtësi më të mëdha se sa lejohen, me 537 shoferë të sanksionuar.

Nga këto, 32 automjete po udhëtonin me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë sesa lejoheshin, dhe nëntë automjete po udhëtonin me mbi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar.

274 automjete tejkaluan shpejtësinë brenda dhe 263 jashtë vendbanimeve” – thuhet në kumtesën e MPB-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

INFO

NA NDIQ