58-vjeçares ia vodhën çantën, kapet hajduti

Picture of INA
INA

30/06/2023

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se gjatë ditë së djeshme, policët e Sektorit të Punëve të Brendshme në Shtip kanë arrestuar një 29-vjeçar pasi i njëjti kishte vjedhur çantë nga një 58-vjeçare, që të dy nga Shtipi, përcjell TV21.

“Më datë 29.06.2023 në Shtip, nga ana e nëpunësve policorë nga SPB Shtip, është privuar nga liria D.N. (29) nga Zlletova, pasi që sipas të denoncuarës, më datë 28.06.2023 rreth orës 20,30 më një objekt hotelerik në Shtip nga S.M.(58) nga Shtipi ka marrë çantën në të cilën ka pasur para, dokumente personale dhe çelës të veturës. Pas dokumentimit të rastit, kundër D.N. do të parashtrohet kallëzim përkatës”, qëndron në njoftimin e MPB-së.

TË FUNDIT
16 minuta
Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë
17 minuta
Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit
19 minuta
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh
31 minuta
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
1 orë
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!
5 orë
Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji (FOTO)
23 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
1 orë
“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën
1 ditë
Qytetarët ankohen për produkte të prishura dhe me afat të skaduar!
11 orë
Mori mbështetjen e Biden si kandidate për Presidente, Harris: Ne do të fitojmë!
1 ditë
Rruga Shëngjin-Velipojë, Rama publikon pamjet: Lidhje e shpejtë mes dy plazheve të mëdha të Veriut
5 orë
Vdes një pushues në plazhin e Durrësit
23 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

LEXO MË SHUMË

MPB-policia-maqedonise

Në Shkup është gjetur i vdekur një shtetas i Kroacisë

naim bajrami

Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit

cavkov te denuarit 27 prilli

Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh

vlen

Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN

vajzat diaspora

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi” Vajza të reja lënë diasporën për Kosovën

naser-pajaziti

BDI në “lucidum intervallum”

cavkov te denuarit 27 prilli

Çavkov del nga burgu

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

Kamala Harris 2

Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

INFO

NA NDIQ