‘6 pasoja ekonomike të luftës në Ukrainë’

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2022

Kreu i OEK, Berat Rukiqi përmes një postimi në facebook ka njoftuar se lufta në Ukrainë i ka 6 pasoja ekonomike, shkruan syri.net Kosova.

Rukiqi ka radhitur 6 pasojat ekonomike që po pëson edhe Kosova.

Aksionet ruse bien për 33%, pas sulmit në Ukrainë

Postimi i plotë:

Gjashtë pasoja ekonomike të luftës në Ukrainë

1. Rritja e çmimit te naftes

2. Rritja e çmimit te gazit

3. Rritja e çmimit te energjise elektrike

4. Rritja e çmimit te dritherave

5. Rritja e çmimit te aluminit dhe çelikut, rrjedhimisht rrijta e kostove ne sektorin e ndertimit

6. Rritja e kostove te transportit

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zvicer zurich cyrih

Albinfo: Gjashtë gjëra që nuk i shihni në Zvicër, por janë të zakonshme në vende të tjera

taravari shkup

Ekonomisti Naim Demiri i bashkëngjitet ASH-së (FOTO)

kandidatet per president

Osmani i mblodhi nënshkrimet për president, edhe pak ju duhen Taravarit, Dimitrievskit dhe Vankovskës

mjeke

Mjekët kërkojnë rritje pagash e pacientët shërbime

Afrim Gashi

Gashi: E dhamë provimin e pjekurisë politike duke e bashkuar opozitën

pavaresia e kosoves

Kosova feston 16 vjetorin e Pavarësisë

policia-maqedonise-598x330

Aksioni policor në Gërçec të Shkupit – paraburgim për pesë persona, dhjetë të tjerë janë në arrati

burri ledjones jorgen xoxi

rrëfehet në Top Channel ish-bashkëshorti i Ledjonës: “Vajza më thotë nuk dua të të takoj, do vijmë të të vrasim”

klodian duro meri

VIDEO/Habit Klodi, i propozon Merit: A bëhemi çift dhe arrijmë këtë…

INFO

NA NDIQ