6 vjetori i 27 prillit për përgjakshëm, ASH: dita që solli kthesën historike për faktorizimin e shqiptarëve

Iliria News Agency
Iliria News Agency

27/04/2023

Aleanca për Shqiptarët rikujton ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë.

Ja komunikata:

27 Prilli është dita e rezistencës dhe betejës kundër një regjimi, sakrificës së liderit të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela dhe dita që solli kthesën historike për faktorizimin e shqiptarëve në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe rikthimin e shtetit në binarët e demokracisë e të vlerave perëndimore!

Nga kjo datë arritëm antarësimin e plotë në NATO dhe vazhdojmë rrugëtimin drejtë Bashkimit Evropian, ndërsa shqiptarët të bëhen faktor kyç të paqes dhe progresit në rajon.

Në këtë ditë kujtojmë edhe sakrificën e Feta Alimit i cili u dënua padrejtësisht, pasi rrezikoi jetën e tij duke ndihmuar Ziadin Selën, derisa organizatorët dhe fajtorët kryesor akoma nuk kanë marrë dënimin e merituar”, thekson ASH.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

musa blerim

“Siklet” në BDI! Musa Xhaferi insiston që të jetë bartës liste në zonën e 5-të zgjedhore, Blerim Bexheti në zonën e 1-rë

kuvendi parlamenti

Kuvendi do ta mbajë mbledhjen e 145-të: zgjedhja e anëtarit të KSHZ-së, vazhdimi i vlefshmërisë së pasaportave, ligji për lojërat e fatit…

Bujar Osmani

Osmani: Ukraina lufton për të gjithë ne! Nëse fiton Rusia, ne e kemi radhën

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

zelensky tiran

Samiti i Ukrainës në Tiranë, kush janë liderët e rajonit që marrin pjesë

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

vucic dodik

“Bota serbe” përmes Parlamentit të Malit të Zi

INFO

NA NDIQ