60 vjeçari përjeton sulm në zemër dhe vdes në pikën kufitare Maqedoni-Serbi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/01/2023

Një shtetas i Maqedonisë së Veriut ka ndërruar jetë papritmas pasi që ka arritur në sportelin e kontrollit të dokumenteve në pikën kufitare Tabanoc-Preshevë,

Ministria e Brendshme tha se bëhet fjalë për një 60 vjeçar i cili derisa po hynte në Maqedoni nga Serbia, ka rënë në tokë, në momentin kur po afrohej në kabinën për kontrollin e dokumenteve të udhëtimit.

Ekipi i mjekëve dhe prokurorit kanë dalur në vendin e ngjarjes, ku është konfirmuar se burri ka ndëruar jetë nga ataku në zemër dhe se bëhet fjalë për vdekje natyrale. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ASH

ASH: Mickoski konfirmoi se po përgatitet një front anti BE dhe NATO

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Edhe 4 ditë deri në përfundim të fushatës për zgjedhjet presidenciale, ja çfarë premtojnë e për çfarë akuzojnë kandidatët

Mickoski

Mickoski premton pajtimin dhe bashkimin kombëtar maqedonas

FILIPCE-768x507-1

Filipçe: VMRO-DPMNE i gënjen qytetarët! Misajllkovski: Jam optimist për zgjidhje më të mirë për BE

fatmir besimi

Besimi: Deri në vitin 2028 paga mesatare 900-1000 euro

vankovska

Vankovska: Nuk mjaftohemi me një kolltuk dhe një pozicion, ne kemi një kauzë

Pendarovski Siljanovska

Pendarovski: Kam treguar se çfarë do të thotë të jesh president i të gjithë qytetarëve

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: Në zgjedhje vendoset nëse Maqedonia do të jetë pro-evropiane

Arben Taravari Bujar Osmani

Ku dallon Arben Taravari dhe Bujar Osmani?

INFO

NA NDIQ