Picture of INA
INA

07/06/2023

Atmosfera te Kroacia para ndeshjes me Holandën është shumë e keqe. Gjatë stërvitjes së kombëtares kroate në Rujevicë, disa shikues të Rijekës provokuan, shanin dhe ofendonin Marko Livajën.

Ylli i Hajduk Split humbi kontrollin dhe u përplas me tifozët në stërvitje.

Pas tollovisë së krijuar, Livaja ka vendosur të tërhiqet nga kombëtarja për ndeshjen me Holandën. Ai ka thënë se ky vendim është më i mirë për kombëtaren dhe se kërkon mirëkuptim.

Kritikat ndaj tij nuk kanë munguar nga opinioni sportiv.

Përplasja e lojtarit me tifozët e Rijekës vije për shkak të rivalitetit të madh që ka kjo skuadër me Hajduk Splitin.

TË FUNDIT
18 minuta
Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA
19 minuta
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë
44 minuta
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
46 minuta
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

ME TE LEXUARA

4 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
46 minuta
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
15 orë
Sot dy ndeshje në Euro 2024: Vëmendja tek sfida Zvicër – Gjermani
44 minuta
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara

LEXO MË SHUMË

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

xhaka gjermani

Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara

Skoci Hungari

Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

zvicer gjermani

Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

mirlind daku

UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

ardian kozniku

Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

tifozet kombetarja

Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

INFO

NA NDIQ