6G po vjen në iPhone: Apple nuk heq dorë nga modemet e veta

INA
INA

08/12/2023

Apple thuhet se po punëson arkitektë dhe inxhinierë për të punuar në modemet 6G, të cilët duhet të përdoren në modelet e ardhshme të iPhone.

Edhe pse ambicia e Apple për të krijuar një modem 5G nuk ka marrë hov, kompania është e qartë se nuk po heq dorë. Pavarësisht zërave se prodhuesi i iPhone po braktis zhvillimin e modemit të tij 5G, një raport i ri sugjeron se po ecën përpara me zhvillimin e një modemi 6G.

Mark Gurman i Bloomberg raporton se Apple po punëson inxhinierë për të punuar në arkitekturën 6G.

Një postim i veçantë pune është parë në kompaninë me bazë në Cupertino, e cila përshkruan pozicionin e një arkitekti të platformës celulare, i cili do të vlerësojë teknologjinë 6G dhe do të menaxhojë prototipet.

Sipas Gurman, Apple është ende duke punuar shumë në zhvillimin e modemit të saj 5G, por gjithashtu po kalon në 6G.

Më herët, informacioni nga zinxhiri i furnizimit u shfaq se përpjekjet e Apple për të krijuar modemin e vet 5G nuk ishin të suksesshme dhe se Apple po mbyll projektin e përmendur.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bitcoin

Vlera e Bitcoin shkon në mbi 65,000 dollarë – duke iu afruar nivelit më të lartë të të gjitha kohërave

190719_ROBOTET_12_8

Në një kompani suedeze, një chatbot bën punën e 700 njerëzve – në një muaj ai pati 2.3 milionë biseda

whatsapp-main-600x360

WhatsApp shfaq shenjat e para të funksionit për komunikim ndër-platformë

chat-gpt

Elon Musk padit krijuesin e ChatGPT OpenAI

nasa2

A do të jetë në gjendje NASA të sjellë mostrat e Marsit në Tokë?

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

SHBA, Britania dhe Bashkimi Europian godasin grupin famëkeq të krimit kibernetik

openAI

Mediat po paditin OpenAl dhe Microsoft

viber

Viber prezanton funksionin e ri

maserati

Modeli i ri nga Maserati do të dalë në shitje këtë verë

INFO

NA NDIQ