7 janari ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/01/2022

Dita e parë e krishtlindjeve – 7 janar (e premte), do të jetë ditë jo-pune të për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV).

Siç njoftoi Ministria për Punë dhe Politikë Sociale, e premtja ditë jo pune është shpallur në bazë të Ligjit për festa.

“Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se në përputhje me Ligjin për festat e Republikës së Maqedonisë (“Gazeta Zyrtare e Republikës së Maqedonisë”, nr. 21/98 dhe 18/07), 7 janar 2022 (e premte) , Krishtlindja, dita e parë e Krishtlindjeve sipas kalendarit ortodoks është ditë jopune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Njëkohësisht, Ministria e Punës dhe Politikës Sociale ju uron Krishtlindjet qytetarëve të fesë ortodokse”, thuhet në njoftimin e MPPS-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

IMG_9416

ASH e Selës tubim në Tetovë (VIDEO)

INFO

NA NDIQ