Besart Mehmeti shpallet kampion i Maqedonisë në Karate

INA
INA

04/11/2023

Për Besartin vlen shprehja e sportistit më të madh në botë Muhamed Ali: Fluturo si flutur dhe thumbo si një bletë. Në tatami ai fluturon si një flutur dhe dhimbjet ja dhuron kundërshtarit si një thumb blete

Muhamer Pajaziti

Besart Mehmeti sot u shpall kampion i Republikës së Maqedonisë në kategorinë -55kg në garat shtetërore të karatesë, njofton agjencia e lajmeve INA.

Ky rezultat vjen pas një serie fitoresh dhe medaljeve të arta në garat e ndryshme vendore dhe ndërkombëtare.

Një vit më parë ai mori medalje të argjendtë në kampionatin ballkanik në Tivar të Malit të Zi.

Ndërsa një rezultat i jashtëzakonshëm ishte edhe ai në turneun botëror të karatesë në Tunizi, ku Besarti mori vendin e dytë, duke sfiduar karateistët më të mirë të botës.

Garuesi i Klubit të Karatesë “Bashkimi 2002” nga Kumanova, Besart Memeti thotë për agjencinë e lajmeve INA se nuk do të ndalet me kaq dhe se ai synon medalje në kampionatin evropian.

Për Besartin vlen shprehja e sportistit më të madh në botë Muhamed Ali: Fluturo si flutur dhe thumbo si një bletë. Në tatami ai fluturon si një flutur dhe dhimbjet ja dhuron kundërshtarit si një thumb blete (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

hqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

mirlind daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

Haaland

Guardiola befason për Haalandin

CHelsea

Endrick ishte afër transferimit tek Chelsea

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

INFO

NA NDIQ