74-vjeçarja nga Lipjani që jeton e vetme, rrymën s’e përdorë, me autobus shkon e merr pensionin dhe blen harxh

INA
INA

23/07/2023

Kumrije Kryeziu, 74 vjeçare nga fshati Sllovi i komunës së Lipjanit, ka qenë pjesë e emisionit të radhës ‘’Za me Kaltërinen’’, i cili transmetohet çdo të shtunë, prej orës 21:10 në Televizionin 7.

Përgjatë vizitës në shtëpinë e saj, ajo ka rrëfyer se si ka ndodhur të mbesë krejtësisht e vetme, si ia del të kryejë obligimet ditore e të kujdeset për veten, përkundër faktit që kohë pas kohe ndihmohet nga familjarë të largët, qoftë me ushqime e gjësende tjera. Ndonëse ka mbetur e vetme, meqë burri i ka vdekur e fëmijë nuk ka, ajo thotë se ka vendosur të qëndrojë në shtëpinë e vet deri në fund të jetës, kështu duke refuzuar si opsion shkuarjen në ndonjë Shtëpi Pleqësh.

https://www.facebook.com/watch/?v=238077642472478

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ZHAKU

Jo bashkëshorti, ja kush është fajtor për vrasjen e Liridonës sipas Zhakut

Liridona ademaj

Detaje të reja për vrasjen makabre, Granit Plava sillej në oborrin e restorantit ku po darkonin Liridona dhe Naimi, rrugës ndërruan veturat

IMG_6974

“Me pas ditë që e ka bo djali jem atë ditë, ai sot s’ish gjallë” – Babai i Naim Murselit flet pasi arrestimit të djalit të tij(VIDEO)

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

Këshilltari i Pacollit zbulon detaje për të ardhurat, bizneset dhe punën e Naim Murselit

zhvarrosje liridona

Zhvarroset trupi i Liridona Ademajt – Dalin detaje të reja nga krimi mizor

zhvarrosje liridona

Zhvarroset Liridona Ademaj

haga

Përpjekje për të ndërhyrë tek dëshmitarët – ZPS njofton se Thaçit, Veselit e Selimit u kufizohen kontaktet dhe komunikimet

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Fillimisht e pranoi më pas e mohoi, përfshirja e Murselit në vrasjen e Liridonës

varri liridona ademaj

Sot bëhet rivarrimi i Liridona Ademajt – familjarët kërkojnë privatësi

INFO

NA NDIQ